+982122946002 info@mehrsanatravel.com
+982122946002 info@mehrsanatravel.com

یکی از معدود کاخ های سلطنتی قدیمی که امروزه هم مانند قبل پابرجاست، کاخ باکینگهام لندن است. کاخ باکینگهام اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیا، مرکز رویدادهای عمومی ویژه، مهمانی‌های سلطنتی و در هنگام جشن‌های ملی، مورد توجه بریتانیایی‌ها است.

کاخ باکینگهام,عکس کاخ باکینگهام,نمای داخلی کاخ باکینگهام

 

کاخ باکینگهام کجاست؟
کاخ باکینگهام (به انگلیسی: Buckingham Palace) در لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیاست. با قرار گرفتن در شهر وست‌مینستر، این کاخ اغلب مرکز رویدادهای عمومی ویژه و مهمانی‌های سلطنتی است. این مکان در هنگام جشن‌های ملی، مورد توجه بریتانیایی‌ها است.

Buckingham Palace tour - Special Event - visitlondon.com

نام اصلی این مکان خانه باکینگهام است. ساختمانی که هسته کاخ امروزی را شکل می‌دهد، یک خانه شهری متعلق به دوک باکینگهام ساخته شده در سال ۱۷۰۳ در محلی بود که به مدت حداقل ۱۵۰ سال یک ملک شخصی به‌شمار می‌آمد. بعدها و در سال ۱۷۶۱، پادشاه جرج سوم آن را به تملک خود درآورد و به خانه شخصی ملکه شارلوت تبدیل کرد و نام آن به «خانه ملکه» مبدل شد.

این عمارت در طول قرن ۱۹ ام، به وسیله دو معمار به نام‌های جان نش و ادوارد بلور توسعه یافت. آن‌ها پیرامون حیاط مرکزی سه قسمت درست کردند. کاخ باکینگهام در نهایت با به تخت نشستن ملکه ویکتوریا، در سال ۱۸۳۷، به کاخ سلطنتی رسمی بریتانیا تبدیل شد.

Top 10 things to see on Buckingham Palace tour - London Attraction ...

10 دانستنی جالب درباره کاخ باکینگهام

حقایق خواندنی درباره کاخ باکینگهام

دولت انگلیس روز جمعه اعلام کرد مبلغ 369 میلیون یورو را از محل درآمدهای عمومی به منظور تعمیرات فوری و همچنین نگهداری 10 ساله کاخ باکینگهام در اختیار ملکه قرار خواهد داد. این تعمیرات شامل تعویض سیم های برق، لوله های آب و سیستم گرمایشی خواهد بود. این مبلغ دو برابر مبلغی است که پیشتر مقامات سلطنتی در خصوص هزینه تعمیرات این کاخ برآورد کرده بودند که این می تواند بسیار جنجال برانگیز باشد. در اینجا قصد داریم به 10 واقعیت جالب در خصوص این کار اشاره کنیم که شاید تابحال نمی دانستید.

1. این کاخ در سال 1705 به عنوان یک “خانه شهری” برای دوک باکینگهام ساخته شد.

2. این کاخ در ابتدا با عنوان “خانه باکینگهام” شناخته می شد اما بعد از اینکه پادشاه جورج سوم آن را برای همسرش ملکه شارلوت خریداری کرد بعدها به خانه ملکه معروف شد.

Highlights of Buckingham Palace

3. طول لوله کشی این کاخ حدود 32 کیلومتر(20 مایل) است. همچنین جالب است بدانید طول سیم های برق استفاده شده برای این کاخ حدود 16 کیلومتر(10 مایل) است.

4. این کاخ 775 اتاق دارد که شامل 19 اتاق دولتی، 52 اتاق خواب برای خانواده سلطنتی و مهمانان،188 اتاق خواب برای کارمندان و خدمه،92 دفتر و 78 حمام است.

5. این کاخ از سال 1837 به عنوان اقامتگاه رسمی پادشاه انگلستان در لندن است.

Buckingham Palace | The Royal Family

6. نوجوانی با نام “ادوارد جونز” که به جونز پسر نیز معروف بود بین سال های 1838 تا سال 1841 سه بار توانست وارد این کاخ شود. ظاهرا علاقه شدید وی به ملکه وقت یعنی ملکه ویکتوریا دلیل این اقدام وی بود. داستان وی برای نخستین بار در سال 2011 توسط دکتر “جان بندسون” مدرس ارشد دانشگاه کاردیف؛ کسی که پنج سال در مورد زندگی این نوجوان تحقیق کرد بازگو شد.

7. در نخستین بار هنگامیکه وی تنها 14 سال داشت در نزدیک خیابان سنت جیمز در حالی که تعدادی از وسایل شخصی ملکه را در زیر شلوارش پنهان کرده بود توسط پلیس انگلیس دستگیر شد.

50 Fascinating Facts About Buckingham Palace | The Original Tour

8. این کاخ دارای 1514 در و 760 پنجره است. پنجره های این کاخ هر 6 هفته یکبار توسط خدمه تمیز می شود که کاری سخت برای خدمه به حساب می آید.

9. هنگامی که برای نخستین بار در سال 1856 سالن رقص این کاخ افتتاح شد این سالن به عنوان بزرگترین سالن در شهر لندن محسوب می شد.

10. این کاخ محل دیدار هفتگی و همیشگی ملکه با نخست وزیر انگلیس است. همچنین ضیافت های بزرگ سالیانه با دعوت بیش از 50 هزار تن و به صرف ناهار در این کاخ انجام می شود.

Buckingham Palace, London | History & Visiting Information

ارسال پاسخ