+982122946002 info@mehrsanatravel.com
+982122946002 info@mehrsanatravel.com

مکان های دیدنی جذاب تایپه پایتخت کشور تایوان

جاذبه های باور نکردنی تایپه

جاهای دیدنی تایپه، این شهر پرهیاهو، هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند و هر گردشگری را با دنیایی از تجربه و خاطرات شیرین راهی خانه خواهد کرد.

وقتی صحبت از پایتخت تایوان به میان می‌آید، اکثر گردشگران به یاد دو جاذبه‌ی اصلی این شهر، برج تایپه ۱۰۱ و بازارهای شبانه آن می‌افتند، اما در این شهر سرزنده، به‌جز بلندترین برج سابق دنیا، دیدنی‌های فراوان دیگری یافت می‌شوند که شما را مجذوب خود خواهند کرد.

در این مقاله با دیدنی‌ترین جاذبه‌های تایپه آشنا خواهید شد.

 

تالار چیانگ کای شک - تایپه

تالار یادبود دکتر سون یات سن

دکتر سون یات سن (Sun Yat-sen)، رهبر سابق حزب ملی جمهوری چین و اولین رئیس‌جمهور آن است. جمهوری چین در دنیا به‌عنوان کشور تایوان شناخته می‌شود و با کشور جمهوری خلق چین متفاوت است.

پارکی که در اطراف تالار یادبود دکتر سون یات سن قرار دارد، مکانی عالی برای استراحت در بعدازظهرها به شمار می‌رود. این تالار یادبود همچنین برخی از اشیای شخصی سون یات سن را در خود جای ‌داده است.

تالار سون یات سن - تایپه

کوه فیل

کوه فیل (Elephant Mountain) و به‌خصوص برج ۱۰۱ بهترین مکان برای دیدن دورنمای شهر محسوب می‌شوند. مسیر کوه‌پیمایی به بالای کوه، کوتاه و راحت است و برای گرفتن عکس‌های زیبا از خط افق شهر مکانی ایده‌ آل به‌حساب می‌آید.

کوه فیل - تایپه

خیابان قدیمی پوپیلیائو

خیابان تاریخی پوپیلیائو (Bopiliao) بعد از بازسازی، به شکوه قدیم خود بازگشته است. در اینجا می‌توانید در میان ساختمان‌های قدیمی پرسه بزنید و با نحوه‌ی زندگی روزمره‌ی شهروندان قدیمی تایپه آشنا شوید.

محله قدیمی تایپه

گراند هتل

گراند هتل (Grand Hotel) مشهورترین هتل تایوان محسوب می‌شود و تاکنون میزبان چهره‌های مطرح و عالی‌رتبه‌ی خارجی بسیاری بوده است. این ساختمان باشکوه حال و هوای تاریخی منحصربه‌فردی دارد.

حتی گردشگرانی که در این هتل اقامت ندارند برای لذت بردن از چای عصرانه و گرفتن عکس‌ از ساختمان تحسین‌برانگیز آن، به اینجا می‌آیند.

گراند هتل تایپه

معبد قربانیان

تنها با یک پیاده‌روی کوتاه از گراند هتل به معبد قربانیان (Martyrs’s Shrine) خواهید رسید. این معبد، به یاد سربازان حزب ملی که در جنگ داخلی جمهوری چین جان خود را از دست دادند، ساخته‌شده است. علاوه بر بازدید از معبد می‌توانید شاهد مراسم تغییر پست نگهبانی هم باشید.

معبد قربانیان در تایپه

بازار شبانه‌ شیلین

غیرممکن است به تایپه سفر کنید و سفری کوتاه به بازارهای شبانه‌ی آن نداشته باشید. شیلین (Shilin) مشهورترین بازار شبانه‌ی این شهر است. این بازار بزرگ هر کالا و خوراکی، از غذاهای خیابانی محلی گرفته تا لباس‌های ارزان‌قیمت، را ارائه می‌دهد.

بازار شبانه شیلین - تایپه

موزه کاخ ملی

موزه‌ی کاخ ملی (National Palace Museum) بزرگ‌ترین کلکسیون اشیا و آثار سلطنتی جمهوری چین را در خود جای داده است. به‌علاوه، این موزه‌ی باشکوه، نمایشگاه‌های دائمی و تماشایی زیادی دارد.

موزه کاخ ملی - تایپه

عمارت شیلین چیانگ کای شک

اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهور سابق که در میان باغ گیاه‌شناسی زیبایی قرار گرفته، امروزه، بعد از سال‌ها بازسازی به روی عموم باز شده است.

عمارت شیلین چیانگ کای شک (Chiang Kai-shek Shilin Residence) مملو از اشیا جالبی است که زمانی به چیانگ کای شک و همسرش، مادام چیانگ، تعلق داشتند.

عمارت شیلین چیانگ کای شک - تایپه

خیابان قدیمی دانشوی

خیابان قدیمی شگفت‌انگیزی در دهکده‌ی قدیمی ماهیگیری دانشوی (Danshui) واقع شده است که تمام نیازهای خرید شما را از اشیا عجیب‌وغریب گرفته تا غذا و سوغات، برآورده می‌کند.

خیابان قدیمی دانشوی - تایپه

دژ سان دومینگو

دژ سان دومینگو (Fort San Domingo) توسط اسپانیایی‌ها ساخته و بعدها از سوی هلندی‌ها تجدید بنا شد. این دژ، یادگاری از گذشته‌ی استعماری تایوان است. سان دومینگو، زمانی هم به‌عنوان سفارت رسمی دولت بریتانیا مورداستفاده قرار می‌گرفت.

دژ سان دومینگو - تایپه

دژ هوب

دژ هوب (Hobe Fort) در فاصله‌ی اندکی از دژ سن دومینگو واقع شده است. هرچند این بنای نظامی مستحکم هرگز در جنگ مورداستفاده قرار نگرفت اما ساختمان باشکوهی دارد که در برابر گزند روزگار همچنان پابرجا و استوار ایستاده است.

دژ هوب - تایپه

پل عشاق

پل عشاق (Lovers’ Bridge) در خیابان دانشوی و در کنار اسکله‌ی ماهیگیری (Fisherman’s Wharf) قرار گرفته است. اینجا مکان مناسبی برای گرفتن عکس و لذت بردن از ناهار در یکی از رستوران‌های غذای دریایی محلی به شمار می‌رود.

پل عشاق - تایپه

معبد لونگشان

معبد لونگشان (Longshan) را شاید بتوان مشهورترین معبد تایوان دانست که از گزند حوادث بی‌شماری چون زلزله، طوفان و جنگ جان سالم بدر برده است. این معبد که در پی بمباران جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دید، عاشقانه توسط مردم محلی بازسازی شد.

معبد لونگشان - تایپه

موزه‌ ملی تایوان و پارک یادبود ۲۲۸

موزه‌ ملی تایوان دارای دو ساختمان مجزا است: جناح اصلی در پارک یادبود ۲۲۸ قرار دارد و ساختمان دوم روبروی خیابان و در مکانی که سابقاً یک بانک بوده، واقع شده است. هر دو بنا، نمایشگاه‌های جالب‌توجهی از تاریخ طبیعی تایوان و قبایل بومی آن را در خود جای داده‌اند. وقتی از دیدن موزه فراغت یافتید، می‌توانید از قدم زدن در پارک زیبای آن لذت ببرید.

موزه ملی تایوان

کاخ ریاست جمهوری

کاخ ریاست جمهوری (Presidential Palace) در طول دوره‌ی استعمار ژاپنی‌ها بنا شد و به‌نوبه‌ی خود، یک شاهکار تحسین‌برانگیز معماری است. این کاخ، دفتر اداری هرروزه‌ی ریاست جمهوری به شمار می‌‌رود اما برخی بخش‌های آن برای بازدید عموم، باز است.

کاخ ریاست جمهوری تایوان

پارک نوآورانه هوشان ۱۹۱۴

پارک نوآورانه‌ی هوشان ۱۹۱۴ در یک کارخانه‌ی قدیمی قرار گرفته و در حال حاضر، میزبان تعداد زیادی فروشگاه، کافه، رستوران و نمایشگاه‌های متنوع است. در اینجا می‌توانید صنایع‌دستی و هنری فراوانی را برای خرید پیدا کنید.

پارک نوآورانه هوشان - تایپه

چرخ فلک میرامار

چرخ فلک میرامار (Miramar) چشم‌انداز شگفت‌انگیزی از شهر را نمایان می‌سازد. این چرخ فلک در یک مرکز خرید قرار دارد که شما می‌توانید علاوه بر خرید، در رستوران‌های متعدد آن غذا میل کنید.

چرخ فلک میرامار - تایپه

پارک ملی یانگ مینگ شان

پارک ملی یانگ‌مینگ‌شان (Yangmingshan) یکی از اعجاب‌انگیزترین پارک‌های تایوان به شمار می‌رود که با یک سفر کوتاه به خارج از شهر، انتظار شما را می‌کشد. این پارک دارای مسیرهای کوه‌پیمایی فراوان است.

همچنین شکاف‌های آتش‌فشانی زیادی در آنوجود دارد که می‌توانید متصاعدشدن و به هوا رفتن بخار از منافذ داخل زمین را از نزدیک مشاهده کنید.

پارک یانگ مینگ شان - تایپه

برج تایپه ۱۰۱

نمی‌توانیم از جاذبه‌های برتر تایپه سخن بگوییم و برج تایپه ۱۰۱ را از یاد ببریم. این برج هنوز هم بلندترین برج تایوان است و سفری کوتاه بر فراز آن واقعاً تجربه‌ای ارزشمند خواهد بود.

برج تایپه ۱۰۱

بیشتر بخوانید :
2.مکان های دیدنی آلمان
3.مکان های دیدنی آمستردام – هلند کشور گل ها

وبلاگ و مجله مهرسانا تروال

02

معرفی کشور استرالیا

در مقاله خانه ی اپرای سیدنی – استرالیا یکی از زیباترین مکان های زیبای این کشور رو به شما معرفی کردیم ولی این بار قصد داریم که این کشور رو کامل به شما معرفی کنیم… با ما همراه باشید.   استرالیا در یک نگاه کشور استرالیا همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرین در...
بیشتر بخوانید
La Défense
01

محله لدفانس پاریس – فرانسه

محله‌ی «لدفانس» (La Défense) مهم‌ترین ناحیه‌ی اداری پاریس است و بسیاری از ساختمان‌های بلند این شهر را در آن می‌توانید پیدا کنید. اگر فکر می‌کنید دیدن محله‌ای بدون ماشین‌ها در پاریس یک رؤیای بیهوده است، در اشتباه هستید. محله‌ی لادفانس از پیاده‌رو‌هایی تشکیل شده که در میان آسمان‌خراش‌ها، مجسمه‌ها، فواره‌ها و باغ‌های گلکاری شده قرار گرفته‌اند....
بیشتر بخوانید
29

معروف ترین خیابان دنیا – خیابان شانزه لیزه – پاریس

خیابان شانزلیزه، بهترین و معروف‌ترین خیابان شهر پاریس، دارای شهرت و محبوبیتی جهانی است و هر ساله تعداد بیشماری از گردشگران در هنگام سفر به این کشور گشت‌و‌گذار در این خیابان را در صدر برنامه‌های خود قرار می‌دهند. شانزلیزه در زبان فرانسوی به معنی راه الیزه است  که در شهر پاریس  فرانسه قرار دارد. این خیابان از میدان کنکورد آغاز شده و...
بیشتر بخوانید
buckingham palace
27

کاخ باکینگهام – انگلیس

یکی از معدود کاخ های سلطنتی قدیمی که امروزه هم مانند قبل پابرجاست، کاخ باکینگهام لندن است. کاخ باکینگهام اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیا، مرکز رویدادهای عمومی ویژه، مهمانی‌های سلطنتی و در هنگام جشن‌های ملی، مورد توجه بریتانیایی‌ها است.   کاخ باکینگهام کجاست؟ کاخ...
بیشتر بخوانید
27

کوه راشمور – آمریکا

کوه راشمور | یادبود ملی آمریکا بناهای یادبود همیشه با عزت و احترام نگریسته می شوند و در نوبه خود شاهکار هنری به شمار می روند. کوه های استوار از بهترین مکان ها برای حفظ یادگاری ها و شاهکاری هایی هستند که با رنج و مشقت زیاد بنا می شوند تا سرمایه ای فرهنگی برای...
بیشتر بخوانید
27

سفر به شهر فلورانس موزه بدون سقف – ایتالیا

بی شک فلورانس موزه ای بدون سقف در دنیا شناخته می شود. فلورانس، خاستگاه رنسانس ایتالیایی، یکی از زیباترین شهرهای تاریخی جهان و پرجمعیت‌ترین شهر توسکانی محسوب می‌شود که معماری‌ها، گالری‌ها و آثار هنری زیبایی در آن به چشم می‌خورد. فلورانس در واقع شهری است که روح رنسانس و هنر در آن موج می‌زند و...
بیشتر بخوانید
sydney opera house
23

خانه ی اپرای سیدنی – استرالیا

خانه اپرای شهر سیدنی یکی از شاخص‌ترین آثار معماری در سطح جهان به شمار می‌رود که همواره برخی از برترین آثار هنری در آن نمایش داده می‌شود. خانه اپرای سیدنی (Sydney Opera House) از بناهای مشهور و یکی از مهم‌ترین مراکز هنرهای نمایشی در دنیا، در ایالت «نیو ولز جنوبی» کشور استرالیا، در شهر بندری سیدنی و در...
بیشتر بخوانید
میدان کنکورد
23

میدان بزرگ کنکورد – پاریس

میدان کنکورد یا پِلاس دو لا کُنکورد (Place de la Concorde) که قدمت آن به میانه قرن ۱۸ میلادی بر می گردد، بزرگ ترین میدان شهر پاریس است. این میدان بزرگ که ۳۵۹ متر طول و ۲۱۲ متر عرض دارد، با مساحتی بیش از ۷۶ هزار متر مربع، ما بین خیابان شانزلیزه و باغ تویلری واقع شده است....
بیشتر بخوانید
21

موزه ی مشهور لوور – پاریس

قطعاً موزه لوور پاریس از نمادهای مشهور پاریس به شمار رفته و به خاطر مجموعه شگفت انگیزش توجه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می‌کند.موزه لوور یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های پاریس به شمار می‌رود و سالیانه حدود ۹/۳ میلیون نفر بازدیدکننده دارد. دلیل این محبوبیت مجموعه‌ای از ۳۵,۰۰۰ شاهکار هنری و آثار کهن پر ارزش، من‌جمله آثار باستانی ایران...
بیشتر بخوانید

تور های ما

ارسال پاسخ