+982122946002 info@mehrsanatravel.com
+982122946002 info@mehrsanatravel.com

در مقاله خانه ی اپرای سیدنی – استرالیا یکی از زیباترین مکان های زیبای این کشور رو به شما معرفی کردیم ولی این بار قصد داریم که این کشور رو کامل به شما معرفی کنیم…

با ما همراه باشید.

 

کشور استرالیا همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرین در سراسر جهان بوده است. استرالیا با مساحتی بالغ بر ۷ میلیون و ششصد و نود دو هزار و بیست و چهار کیلومتر مربع به عنوان ششمین کشور پهناور جهان از نظر وسعت است.

جمعیت این کشور برابر ۲۴ میلیون و ۷۷۷ هزار نفر با تراکم نسبی ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع است، که یکی از پایین‌ترین ارقام میزان تراکم در جهان را دارا می‌باشد. میانگین نرخ رشد جمعیت ۳/۱ در سال است و هر دو دقیقه یک نوزاد در این کشور متولد می‌شود. لازم به ذکر است که ۴/۱ جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل داده اند.

بیشترین جمعیت در ایالت‌های نیوسا‌وت ولز و ویکتوریا متمرکز هستند. پایتخت این کشور شهر کانبرا بوده که مجلس این کشور نیز در آن قرار دارد. بزرگترین شهر استرالیا نیز سیدنی است. از سایر شهرهای بزرگ و مهم استرالیا می توان به ملبورن، بریزبن، پرت، ادلاید، داروین و هوبارت اشاره کرد.

استرالیا تنها کشوری در دنیا است که قاره اختصاصی خود را دارد.

LinkedIn: Best start-ups to work for in Australia, Sydney, Melbourne

امید به زندگی در کشور استرالیا بالا است، به گونه ای که امید به زندگی برای زنان و مردان در این کشور به ترتیب برابر ۸۱ و ۷۵ سال گزارش شده است.

در استرالیا مدارس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و نام نویسی کودکان در مدارس نزدیک به محل سکونتشان صورت می گیرد. با این حال سیستم آموزشی در هر ایالت قوانین خاص خود را دارد. استرالیا دارای ۳۸ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی است. هر ایالت تعداد زیادی دانشگاه و مرکز آموزشی دارد و دانشگاه‌های برتر استرالیا در هر ایالت وجود دارند. این دانشگاه‌ها از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند، ۳۳ دانشگاه استرالیا در رده بندی QS وارد می شود و تعداد ۳۱ دانشگاه در رده بندی تایمز.  برترین دانشگاه های استرالیا در میان ۲۰ دانشگاه جهان و مابقی آن ها در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. تقریبا تمام مراکز آموزشی استرالیا پذیرای دانشجویان خارجی اند. تحصیل در استرالیا مستلزم پرداخت شهریه است.

Australia Cruises: prices, offers and routes | Costa Cruises

استرالیا دارای حکومت پادشاهی مشروطه است و از نظر اجرایی، دموکراسی پارلمانی فدرال است. بالاترین مقام سلطنتی بریتانیای کبیر یعنی ملکه الیزابت دوم، ملکه این کشور نیز به حساب می‌آید. جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیا است که فرمانداران ایالتهای این کشور را مشخص می‌کند. در کشور استرالیا، علیرغم اینکه فرماندار کل بر اساس قانون اساسی، از اختیارات فراوانی برخوردار است، اما در عمل شخص اجرایی اول در این کشور، نخست وزیر است که طی یک فرآیند دموکراتیک انتخاب می‌شود و دولت را تشکیل می‌دهد. در استرالیا، مردم ابتدا نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند. رئیس حزبی که بیشترین نفرات انتخاب شده را در مجلس داشته باشد به‌عنوان نخست وزیر مسئول تشکیل کابینه دولت می‌شود. احزاب قدرتمند در کشور استرالیا عبارتند از : حزب لیبرال استرالیا ، حزب کارگر و حزب سبز.

11 Curiosities of the Australian desert - Dingoos

مشخصات کلی کشور استرالیا

جمعیت ۲۴ میلیون و هفتصد هزار نفر
مساحت ۷۶۹۲۰۲۴ کیلومترمربع
تراکم جمعیت ۴۸۸ نفر به ازای هر کیلومترمربع
پایتخت کانبرا
واحد پول دلار استرالیا
نوع حکومت پادشاهی – دموکراسی پارلمانی

جغرافیای کشور استرالیا

کشور استرالیا دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و اطراف آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قاره” اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره” دنیاست و با تراکم نسبی ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع، یکی از پایین‌ترین ارقام میزان تراکم در جهان را دارا می‌باشد. آب و هوای استرالیا به دلیل وسعت زیاد قاره در هر نقطه متفاوت است و بسیار متاثر از جریانات اقیانوسی است.

IPA Apartment Victoria, Melbourne, Australia

به طور کلی، قسمت‌های شمالی این کشور بیشتر شاهد فصل‌های بارانی و خشک بوده به طوری که آب و هوا کاملا گرمسیری است. در جنوب غرب آب و هوا مدیترانه ای و در جنوب شرق آب و هوا اقیانوسی و نیز نیمه گرمسیری است. حداقل دمای هوا در این کشور در فصل زمستان و ماه جولای است. فصل‌ها در استرالیا خلاف نیمکره شمالی زمین هستند.

Melbourne, Australia

دسامبر تا فوریه تابستان، مارچ تا می پاییز، جون تا آگوست زمستان و سپتامبر تا نوامبر بهار است. تقریباً ۹۰ درصد از مساحت این کشور خشک، مسطح و بیابان است. به طور کلی، شمال استرالیا دارای آب و هوایی استوایی و جنوب آن معتدل است. بیشتر بارش‌های استرالیا، در مناطق ساحلی رخ می‌دهد و هر چه به مرکز این کشور نزدیک‌تر شوید، آب و هوا به سمت خشک و نیمه‌خشک شدن می‌رود. استرالیا که همچون جزیره‌ای بزرگ در اقیانوس آرام واقع شده، از نظر زمین‌شناسی کهنترین خشکی جهان به شمار می‌آید. استرالیا اقیانوس آرام جنوبی را از اقیانوس هند جدا می‌کند.

۲۷۰۰ منطقه حفاظت شده حیات وحش و بیش از ۵۰۰ چارک ملی در این کشور وجود دارد. یکی از فراوان ترین گونه های گیاهی در کشور استرالیا، اکالیپتوس است. کوه آبی (Blue Moon) در این کشور، متنوع ترین گونه های این گیاه را در جهان دارد. عنکبوت های استرالیایی، بزرگترین گونه های عنکبوت ها در  در دنیا هستند. چهار گونه کانگرو در کشور استرالیا وجود دارد که گونه کانگرو قرمز بزرگترین گونه با قد ۱/۲ متر و وزن ۹۱ کیلوگرم است.

  • جمعیت گوسفندان در کشور استرالیا، ۳ برابر جمعیت انسان ها است.

مذهب و زبان مردم کشور استرالیا

Could Australia soon recognise sovereigns other than the Queen ...

 

زبان رسمی این کشور انگلیسی  است. سایر زبان هایی که در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از ماندارین، ایتالیایی، عربی و یونانی است. اکثریت مردم در این کشور پیرو دین مسیحیت هستند. در سده بیستم، با مهاجرت شمار اندکی از آسیایی‌ها از چین، آسیای جنوب شرقی، هند و خاورمیانه، آیین‌ها و ادیان بودایی، اسلام و یهودیت به آن راه یافتند. اسلام سومین دین بزرگ در استرالیا پس از مسیحیت و آیین بودایی است. از مهمترین مساجد در کشور استرالیا می توان به مسجد آدلاید، لیکمبا، آوبورن گالیپولی، مسجد الزهرا و مسجد الرسول اشاره کرد. به طور کلی، استرالیا کشوری سکولار بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد و هر کس می‌تواند آئین های ویژه دینی خود را آزادانه پیگیری کند.

تنوع و عادات فرهنگی کشور استرالیا

Aussies overseas: Where to hang out with other Aussies if you're ...

کشور استرالیا را می توان، به عنوان یک کشور چند فرهنگی (multicultural) در نظر گرفت. یک چهام کودکان در این کشور، از پدر و مادری خارجی متولد شده اند. ملبورن، بریزبن و سیدنی، مرکز این فرهنگ‌های چندگانه هستند. این سه شهر، به تنوع و کیفیت هنری، فرهیختگی و غذاهای خوشمزه مشهورند. سیدنی، مرکز اصلی هنر، فرهنگ و تاریخ است و ملبورن نیز به عنوان یک مرکز اصلی هنری معروف است. بریزبن، به داشتن روستاها و شهرهای چند‌فرهنگی مشهور است.

 

وضعیت اقتصادی کشور استرالیا

کشور استرالیا دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای دنیا است که نرخ سرمایه گذاری در این کشور را افزایش داده است و همواره از رشد اقتصادی قابل قبولی برخوردار بوده است.

کشور استرالیا بزرگترین صادر کننده گوشت در جهان است. ۳۰ درصد از پشم دنیا از طریق کشور استرالیا تامین می شود.علاوه بر این، کشور استرالیا نهمین کشور صادر کننده گندم در دنیا است.

سایر کالاهای صادراتی این کشور عبارتند از: ماشین آلات و تجهیزات، آلومینیوم، زغالسنگ، طلا و آهن. مهمترین شرکای تجاری کشور استرالیا شامل ژاپن، امریکا، ASEAN، اتحادیه اروپا، نیوزیلند و کره هستند.

کشور استرالیا درسال ۲۰۱۵  از نظر شاخص کیفیت زندگى، رتبه ششم را به خود اختصاص داد.

متوسط درامد سالیانه در کشور استرالیا، ۲۷ هزار و ۶۷۵ دلار است.

تقریباً ۴۲ درصد از نیروی کار در این کشور را خانم ها تشکیل داده اند.

ارسال پاسخ