+982122946002 info@mehrsanatravel.com
+982122946002 info@mehrsanatravel.com

جاذبه های دیدنی ایتالیا

کشور ایتالیا | کشور چکمه ای

ایتالیا کشوری است که بخش شمالی آن در جنوب قاره اروپا و بخش جنوبی آن به صورت شبه جزیره ای در دریای مدیترانه می باشد. همچنین جزایر سیسیل و ساردنی که در دریای مدیترانه قرار دارند، جزء این کشور به شمار می روند و علاوه بر این ها در خاک ایتالیا دو دولت و حکومت خود مختار به نام های واتیکان و سان ماریو قرار دارند.

مساحت تقریبی این کشور که از شمال با کشورهای سوئیس، اتریش، اسلوونی و فرانسه هم مرز است، 301.340 کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر 60 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند.

ایتالیا یکی از قطب های گردشگری قاره سبز و حتی در جهان به شمار می رود. این کشور به علت اینکه شکل نقشه آن شبیه به چکمه هست به عنوان «کشور چکمه ای» شهرت دارد.

شهر رم با مساحتی برابر با 1507.6 کیلومتر مربع امروزه پایتخت کشور ایتالیا به شمار می رود و پر جمعیت ترین شهر این کشور با جمعیتی حدود سه میلیون نفر می باشد، این شهر در مرکز کشور ایتالیا، در منطقه لاتریو (منطقه اداری و سیاسی ایتالیا) و در 24 کیلومتری رودخانه تیبر (tiberis) قرار دارد.

جاذبه های دیدنی ایتالیا

ایتالیا کشوری پر از داستان و قدرت، با شنیدن نام آن‌همه ما یاد هنر و تاریخ می‌افتیم. آمفی‌تئاتر کلوسئوم، کلیسای جامع فلورانس و بسیاری از مکان‌های دیگر تنها بخشی از عظمت ایتالیا است.

بدون شک ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که تاریخ و تمدن باشکوهی را در تاریخ خود دارد. هنرمندانی نظیر میکل‌آنژ، رافائل و داوینچی روزی در این کشور پر ابهت قدم گذاشته‌اند و آثار هنری فاخر تولید کرده‌اند. هرچه در رابطه باهنر و تاریخ ایتالیا صحبت کنیم، کم گفته‌ایم. در این مطلب به سراغ ۳۳مکان دیدنی در ایتالیا رفته‌ایم که هر توریستی باید از آن‌ها دیدن کند. اگر قصد سفر به ایتالیا رادارید همراه ما باشید تا این مکان‌ها را بشناسید.

سیویتا دی باگنوگریو، ویترو

ویترو شهری در ناحیه لاتزیو در کشور ایتالیا است. سیویتا بخشی از شهر ویترو است که در حدود ۲۵۰۰ سال پیش تاسیس شده است. این شهر بر روی فلات سنگی مشرف به دره رود تیبر در مرکز ایتالیا قرار دارد. در حال حاضر سیویتا در معرض فرسایش شدید و تخریب قرار دارد. این شهر در سال ۲۰۰۶ در لیست آثار جهانی قرار گرفت.

فلورانس

فلورانس از شهرهای ایتالیا است که پایتخت ناحیه توسکانی به‌حساب می‌آید و از کانون‌های بازرگانی اروپای سده‌های میانه به‌حساب می‌آمده. درواقع فلورانس را می‌توان محل تولد رنسانس نامید. کلیسای جامع فلورانس بنای مهمی است که در چشم‌انداز فلورانس خودنمایی می‌کند. این کلیسا تا مدت‌ها گنبد نداشت و هیچ مهندس و معماری از پس ساختن گنبدی با این عظمت برنمی‌آمد. پس از گذشت چندین سال فیلیپو برونسلکی توانست گنبدی برای کلیسای جامع فلورانس بسازد و در ساخت آن از روش نوینی استفاده کرد.

کلیسای دئومو، میلان

 

کلیسای دئومو، کلیسای گوتیک در میلان است که قدمتی برابر با شش قرن دارد. این کلیسا بعد از کلیسای سنت پیتر در شهر واتیکان، در لیست بزرگ‌ترین کلیساهای ایتالیا قرار دارد و پنجمین کلیسای بزرگ جهان است.

ارسال پاسخ